همراه باشید با ما با موضوع عکس نوشته غیبت ممنوع،عکس نوشته غیبت و تهمت،عکس نوشته های غیبت،عکس نوشته درباره غیبت،عکس نوشته در مورد غیبت

 
غیبت، پرتاب کردن سنگی در تاریکی ست، آنجا که خداوند، وعده بازگشت حتمی آن سنگ را به سمت غیبت کننده داده است.
 
زبان کرد شخصی به غیبت درازبدو گفت داننده ای سرفراز
  که یاد کسان پیش من بد مکنمرا بدگمان در حق خود مکن 
گرفتم ز تمکین او کم ببودنخواهد به جاه تو اندر فزود 
مکن غیبت هیچ کس را نهانکه فردا شود بر تو عیبت عیان 
مریز آبروی برادر به کویکه دهرت نریزد به شهر آبروی
عکس نوشته درباره غیبت کردن
 
رواج بی اعتمادی و ناامنی در جامعه، از پی آمدهای غیبت است و سبب می شود، دوستی ها و هم دلی از میان مؤمنان رخت بربندد. غیبت را می توان «خبرچینی» نیز به شمار آورد.
عکس پروفایل غیبت  عکس پروفایل در مورد پشت سر حرف زدن
 
غیبت کردن، یکی از موانع ایجاد همدلی و انسجام میان افراد جامعه است.
 
ایز بودن غیبت کردن از فاسق، یعنی فراهم آوردن زمینه برای انزوای او
 
عکس با متن غیبت نکردن
 
وکیل مدافع شخص غیبت شده، خداوند است و آن که به راحتی غیبت می کند، حضور در محکمه الهی و وعده عذاب را باور نکرده است.
 
 
" هرگاه کسی در غیاب دیگری سخنی نسبت به او بگوید که عرفاً و در نزد مردم نقص و عیب به حساب می آید و قصد وی از این کار سرزنش و یا برملا کردن نقص او باشد، مرتکب غیبت شده است."
 
 
افشای آنچه از عیب های مومن پوشیده شده است حرام می باشد؛ چه شخص راضی باشد و چه راضی نباشد، چه قصد برملا کردن نقص در میان باشد و چه نباشد، اما از ملاحظه مجموع روایات برمی آید که قصد، برملا کردن نقص است که این افشاگری را حرام می کند مگر این که اصل مورد از موا
 
 
از آن جا که غیبت کننده در دنیا آبروی مردم را دریده است- مانند حیوانی که بدن مردم را پاره می کند- در قیامت صورت ملکوتی این عمل- خوردن مردار- به او برمی گردد.
 
 
فردی که عیب های پوشیده مردم را افشا می کند؛ چون مردم ناموس الهی اند، هتک حرمت الهی کرده است. پس در این عالم و آن سرا رسوا خواهد شد.
 
 
 
غیبت از جمله گناهانی است که علاوه بر جنبه حق اللهی، جنبه حق الناسی هم دارد.
 
 
درمان علمی این گناه آن است که شخص در پیامدهای این گناه بیندیشد و این پیامدها را با آنچه از این گناه عایدش می شود، مقایسه کند، از این مقایسه وی تشویق می شود که این عمل را ترک کند؛ زیرا او با این گناه از چشم مردم می افتد، رسوای دو عالم می گردد،بغض و کینه و دشمنی ایجاد می کند.هرگاه این پیامدها را با چند لحظه یاوه سرایی و بذله گویی مقایسه کند، پی خواهد برد که با غیبت کردن چه خطای بزرگی مرتکب شده است.
 
 

و در مطالب بعدی ما در آینده با موضو عات ذکری برای جلوگیری از غیبت،دعایی برای غیبت نکردن،ذکر برای جلوگیری از غیبت،ذکری برای غیبت نکردن،ثواب ترک غیبت،ذکر،برای غیبت نکردن،راههای غیبت نکردن،درمان غیبت،جملات زیبا در مورد پشت سر حرف زدن،عکس نوشته پشت سر حرف زدن،عکس پشت سر حرف زدن،پشت سرم حرف زیاده،بدگویی پشت سر دیگران،به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند،شعر در مورد پشت سر حرف زدن همراه باشید.

تیهه و تنظیم : تیک سان